Gmina Lubiewo szuka stomatologa

Odsłony: 2

Z końcem minionego roku z kontraktu NFZ na świadczenie usług stomatologicznych zrezygnował Pan Cezary Pozorski prowadzący Indywidualną Praktykę Stomatologiczną w Lubiewie i Bysławiu. W styczniu wypowiedział również umowę najmu pomieszczeń w Lubiewie. Obecnie funkcjonuje prywatny gabinet stomatologiczny p. Cezarego Pozorskiego w Bysławiu i gabinet stomatologiczny
w Szkole Podstawowej w Bysławiu, w którym przyjmowane są dzieci szkolne w ramach NFZ w zdecydowanej większości z tego obwodu szkolnego. Kontrakt p. Karoliny Nowackiej nie jest w stanie obsłużyć wszystkich dzieci szkolnych i przedszkolnych
z terenu Gminy Lubiewo. Dorośli mieszkańcy gminy są całkowicie pozbawieni korzystania ze świadczeń stomatologicznych refundowanych przez NFZ.

Przed gminą duże wyzwanie, ponieważ w pierwszej kolejności leży pozyskanie stomatologa, wyposażenie gabinetu i uzyskanie pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarno – Epidemiologicznego, po spełnieniu tych warunków będziemy mogli zwrócić się do Narodowego Funduszu Zdrowia o ogłoszenie dodatkowego konkursu ofert na udzielanie świadczeń stomatologicznych.

Obecnie poszukujemy stomatologa, który w ramach kontraktu z NFZ i prywatnie
w gabinecie mieszczącym się w Ośrodku Zdrowia w Lubiewie, ul. Wojska Polskiego 41 będzie mógł świadczyć usługi stomatologiczne na pełnym etacie. Zainteresowani proszeni są o kontakt: tel.  52 3349310, e-mail: ug@lubiewo.pl .

Nie pierwszy raz Gmina boryka się z problemem braku stomatologa, jednakże jak zawsze zrobimy wszystko, w celu przywrócenia usług stomatologicznych dla mieszkańców Gminy Lubiewo. Jest to tym razem trudniejsze zadanie ponieważ, z informacji jakie pozyskujemy, wiemy, że inne gabinety przyjmujące pacjentów na NFZ również zamykają swoje praktyki. Należałoby poszukać przyczyny? Czy finansowanie tych usług jest na wystarczającym poziomie, czy wymogi sanitarne w dobie pandemii nie generują zbyt wysokich kosztów?, itp. W korespondencji z NFZ czytamy, że nie ma rejonizacji i nasi mieszkańcy mogą korzystać w sąsiednich gminach z opieki stomatologicznej, tylko jak długo i kogo na to stać?